Zakup nowego auta – jak znaleźć okazje?

Jeśli chcesz zostać prawdziwym łowcą okazji i wyjechać z salonu, samochodem za bardzo rozsądną cenę, z wysokim wyposażeniem – zapraszamy do przeczytania naszego mini poradnika, w którym zdradzamy kilka skutecznych sposobów na znalezienie najlepszych ofert, przy zakupie nowych samochodów.oferty nowych samochodów

Zakup nowego auta – jak znaleźć okazje?

Kupno samochodu to zazwyczaj dość strategiczna decyzja. Niezależnie od tego czy dowodzimy flotą dużej firmy, lub kupujemy auto na codzienne podróże do pracy i rodzinne wypady, zazwyczaj musimy poważnie zastanowić się przed podjęciem decyzji. Dlaczego?

Każdy kto spędza w samochodzie więcej niż godzinę dziennie, lub ma za sobą kilka tras po Europie, będzie wiedział o czym mówię. Odpowiedni wybór marki i modelu, to decyzja nie tylko ekonomiczna. Jeśli auto służy nam do pracy, oprócz dobrej oferty będziemy potrzebować także dobrego wyposażenia. Oczywiście, im taniej, tym lepiej. Jak znaleźć taką ofertę?

Dwa typy ludzi

Kierowcy dzielą się na dwie wyraźne grupy, z nieznacznym pasem ziemi niczyjej pomiędzy. Pierwsza grupa to pasjonaci motoryzacji, którzy przywiązują ogromną wagę do tego jakim autem jeżdżą. Druga grupa, to osoby, dla których samochód to instrument, służący do przemieszczania się i kropka.

W obu tych przypadkach, przychodzi moment, kiedy zdecydujemy się na zakup lub wymianę samochodu. Pasjonaci wiedzą jak ważne jest wyposażenie, wygoda, silnik i bezpieczeństwo. Przyszli nabywcy, trochę mniej zakochani w zapachu benzyny, wybierają zazwyczaj kierując się ceną.

Pierwsza bardzo ważna sprawa przy zakupie nowego samochodu. Niezależnie od tego czy kochacie auta od dziecka, czy totalnie nie zależy Wam na tym czy jeździcie, nie bierzcie pod uwagę tylko i wyłącznie ceny. Spieszę wytłumaczyć dlaczego.

Nie rzucajmy się na samochody z kiepskim wyposażeniem

Kupno solidnego pojazdu, z dobrym wyposażeniem to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa, jeśli zamierzacie wozić na przykład swoje pociechy, a także kwestia wygody w każdej długiej trasie, jak i w miejskim korku.

Jeśli super niska cena przekonała Was do zakupu auta nowego, którego lista wyposażenia pasowałaby także do furmanki, zrobiliście błąd. Takie samochody nie tylko są niewygodne i męczą z każdym kolejnym kilometrem, ale także ogromnie szybko tracą na wartości i ciężko je sprzedać. Umówmy się zatem, że nasze rady dotyczące znalezienia okazji, traktują o zakupie, który ma cieszyć, a nie tylko zostawić w portfelu parę złotych więcej. Ok, przechodzimy zatem do szukania. Jak zacząć?kontrola elementów samochodu

Jak zacząć poszukiwania nowego auta w okazyjnej ofercie?

Przede wszystkim od zakreślenie pola poszukiwań. Wybierzmy kilka marek i modeli, które odpowiadają nam najbardziej. Jeśli wyszukiwanie będzie zataczać zbyt szerokie koło, rozdrobniony się na drobne, tracąc przy tym wiele czasu i próbując złapać za ogon zbyt dużo srok na raz.

Parametry, które powinniśmy wziąć pod uwagę, to przede wszystkim codzienne potrzeby. Osobiście, nie jestem za tym, by kupować kombii, ponieważ raz w roku jeździmy z rodziną nad morze, a codziennie po mieście suniemy w pojedynkę. Lepiej pozostawić nadwyżkę kilkunastu tysięcy złotych w portfelu i za 10% tej kwoty, wypożyczyć auto na urlop.

Poza codziennymi potrzebami warto także przejrzeć ceny przeglądów i części zamiennych, by sprawdzić, czy nas zwyczajnie stać, na wymarzony samochód. Choć wiele osób uważa, że kupno nowego pojazdu oznacza spokój z wydawaniem pieniędzy na kilka lat, niestety w praktyce sytuacja wygląda inaczej.

Już na początku musimy zainwestować w ubezpieczenie, które przy nowym samochodzie zawiera pakiet Auto Casco, z tego powodu jego koszt ciężko zbić poniżej 2 tysięcy złotych. Kolejny wydatek to opony zimowe, które zazwyczaj nie stanowią części oferty.

W zależności od marki i modelu, po odpowiedniej liczbie kilometrów, lub po roku, będziemy musieli przeprowadzić przegląd gwarancyjny, który kosztuje minimalnie około 1500 złotych. Jeśli okaże się, że wymieniamy do tego klocki hamulcowe, lub amortyzatory, które nie są objęte gwarancją, ponieważ są to części eksploatacyjne – dochodzą kolejne kwoty pieniędzy do wydania. jazda testowa

Przeglądamy oferty

Na komputerze widnieje ikonka, pięknej kolorowej tabelki, z modelami, kosztami przeglądów, części zamiennych, ubezpieczenia, a także opon i serwisów gwarancyjnych. Przy niektórych polach postawiliśmy znaki zapytania, a przy innych serduszka i wiemy już jakie auto chcemy kupić. Co dalej?

Jeśli pragniemy złapać prawdziwą okazję, zdecydowanie nie warto korzystać z konfiguratora, który często znajduje się na stronach internetowych producentów aut. Jest to wspaniałe narzędzie do skomponowania idealnego samochodu, ale jeśli zależy nam na ustrzeleniu dobrego okazji, niestety ten sposób będzie niewłaściwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Cię zainteresować